Znajdź laboratorium wykonujące testy myfoodprofile

objawy nadwrażliwości

Objawy nadwrażliwości pokarmowej – kiedy zgłosić się do lekarza

utworzone przez | wrz 7, 2023

Dolegliwości związane z nadwrażliwościami pokarmowymi IgG-zależnymi często manifestują się w sposób niespecyficzny i wielonarządowy. Dane wskazują, że nawet 44% objawów dotyczy układu pokarmowego. Są to bóle brzucha, biegunki, zaparcia i wzdęcia. Warto jednak podkreślić, że symptomy te mogą być także związane z innymi schorzeniami. Diagnostykę w kierunku nadwrażliwości pokarmowych IgG-zależnych często wykonuje się dopiero wtedy, gdy inne choroby, takie jak alergie pokarmowe IgE-zależne i schorzenia układu pokarmowego, zostaną wykluczone, a wyniki badań laboratoryjnych utrzymują się w granicach normy.

Czy to na pewno nadwrażliwość pokarmowa

Objawy nadwrażliwości pokarmowych IgG-zależnych nie są specyficzne, dlatego trudno powiązać uciążliwe dolegliwości ze spożywanym pokarmem. Wymienia się wśród nich np. bóle brzucha o różnym stopniu nasilenia, biegunki i wzdęcia, które są również jednymi z najczęstszych symptomów nieswoistych chorób zapalnych jelit. Dlatego gdy wystąpią niepokojące objawy, zawsze zasięgnij porady lekarskiej. W przypadku poważnych chorób układu pokarmowego zbyt późna diagnoza i opóźnione wdrożenie odpowiedniego leczenia mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia.

Kiedy zgłosić się do lekarza

Niestety wiele osób wciąż opiera się na doświadczeniach znajomych, rodzinnych historiach czy informacjach znalezionych w sieci, próbując samodzielnie postawić diagnozę. Warto jednak pamiętać, że w przypadku występowania uciążliwych dolegliwości niezwykle ważna jest konsultacja z lekarzem. W trakcie wizyty w gabinecie lekarskim lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad, wykona badania fizykalne i na podstawie zgłoszonych objawów zdecyduje o ewentualnych testach diagnostycznych. Jeśli istnieje podejrzenie nadwrażliwości na pokarmy, lekarz zwykle zleca w pierwszej kolejności testy skórne lub serologiczne, aby potwierdzić lub wykluczyć ewentualne alergie pokarmowe IgE-zależne. Kolejnym krokiem może być zalecenie prowadzenia dzienniczka żywieniowego, w którym opiszesz szczegółowo objawy po spożyciu konkretnych potraw.

Czas na testy myfoodprofile w kierunku nadwrażliwości pokarmowej

Jeśli wszystkie inne możliwości zostały wykluczone, a Twoje objawy wciąż powracają, warto rozważyć wykonanie testów w kierunku nadwrażliwości pokarmowych IgG-zależnych. To ostatni krok, aby odkryć, czy źródłem Twoich dolegliwości są ukryte nadwrażliwości na spożywane pokarmy. Zdecyduj się na test myfoodprofile – możesz wybrać profil dopasowany do Twoich nawyków żywieniowych. Do wyboru masz trzy warianty: profil podstawowy, który sprawdza 54 produkty spożywcze, rozszerzony – 108 produktów, i zaawansowany – ponad 200 produktów! Wprowadzenie diety eliminacyjno-rotacyjnej, wsparte wynikami badania myfoodprofile, może skutecznie poprawić Twój stan zdrowia.

Artykuł został przygotowany przez:

Aleksandra Świgut
mgr inż. Aleksandra Świgut
Specjalista ds. Informacji Naukowej, Product Manager ds. Nietolerancji Pokarmowycha.swigut@euroimmun.pl501 399 057z wykształcenia biotechnolog i dietetyk, absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej we Wrocławiu. W EUROIMMUN pracuje na stanowisku Specjalisty ds. Informacji Naukowej oraz Product Managera ds. Nietolerancji Pokarmowych. Opiekuje się produktami do diagnostyki nadwrażliwości pokarmowych, uczestniczy w przygotowywaniu kursów online w Akademii EUROIMMUN, opracowuje materiały edukacyjne oraz aktywnie uczestniczy w działaniach marketingowych firmy. Wolny czas lubi spędzać aktywnie – zwykle na rowerze górskim lub wspinaczce skałkowej.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.